VARIOUS ARTISTS

Historia E Muzikës Së Lehtë Shqiptare (1962 - 2015), Vol. 4

VARIOUS ARTISTS

25 SONGS • 1 HOUR AND 19 MINUTES • FEB 14 2018

1
Këngët Tona
03:47
2
Grurë Dhe Gëzim
02:59
3
Kur Këndoj Për Dashurinë
02:41
4
Këputa Një Gjethe Dafine
04:00
5
Grurë Dhe Këngë
03:02
6
Shqipëri O Vendi Im
03:21
7
Çel Kjo Tokë Si Trëndafil
02:37
8
Djepi I Trimërisë
03:13
9
Kalaja E Festivalit
03:23
10
Shokë Të Pandarë
03:08
11
Hapet Vallja
02:56
12
Nëpër Dete E Oqeane
02:24
13
Festë Ka Sot Shqipëria
02:58
14
Nëntori I Lirise
03:00
15
Më Dhe Dritë Nga Syri Yt
03:21
16
Trëndeline Dhe Këngë
03:31
17
Lulet E Dasmës
03:12
18
Shoqet Tona Ilegale
03:15
19
Mire Se Vjen Dite E Re
01:58
20
Rrjedh Në Këngë E Ligjërime
03:31
21
Njerëzit E Agimeve
03:46
22
Lule Molle, Lule Ftua
02:33
23
Me Dy Plagë Lufte Hyre Në Parti
03:16
24
Kur Jemi Bashkë Të Dy
03:38
25
Kenga Fitimtare
03:41
℗© 2018 RTSH